Tablet Pc ServisiTablet Bilgisayar Tamir

Tablet Pc Tamir & Onarım

Tablet ekranlarınızın kırılması darbe, düşme ve sıvı teması gibi çeşitli nedenlerden dolayı oluşabilir,bu tarz durumlarda servisimiz ile irtibata geçebilirsiniz.Tablet ekranı kırıldı, Tablet Şarj Almıyor, Tablet Dokunmatik kırıldı, Tablet Wifi sorunu? Artık bu tarz sorunlara çözüm bulmanız mümkün.

► Tablet pc ekranım kırıldı ne yapmalıyım ?
► Tablet pc ekranım karanlık ne yapmalıyım ?
► Tablet pc ekranımda renk bozukluğu var ?
► Tablet pc ekranına sıvı döküldü ne yapmalıyım ?

Tablet Onarım

Tabletlerın görüntü aktarma birimi olan LCD ya da Led sistemleri olarak tasarlanmıştır. Tasarım olarak çok ince ve aynı zamanda hassas olan bu ekranlar bazen en küçük bir darbede ve baskıda kırılabilir ve çoğunlukla çalışamaz duruma gelebilirler, Kırılma çatlama durumunda tamiri mümkün değildir, yapılması gereken tecrübeli teknik servis elemanları tarafından yenisiyle değiştirilmesidir. Oldukça dikkat gerektiren bir işlem olduğu için mutlaka tecrübeli servis çalışanları tarafından yapılmalıdır. Değişimini yaptığımız ekranların Garanti süresi ortalama 6 ile 12 ay arası değişmektedir. Tablet Ekran Tamir işlemlerinde, ekran arızaları için gerek değişim, gerekse tamiri için Servisimize iletişime geçebilirsiniz.

Tablet LCD Ekran Arızaları (Ekranda Kırılma, Çizgiler Varsa)

Tablet Bilgisayarların LCD Ekran ekranlarında en sık karşılaşılan arıza biçimi kırılmalardır. Yeni nesil Tablet LED ekranlar farklılık olarak floresan ve inverter bulundurmaz.Ekranın aydınlatması led hücreleriyle homojen bir şekilde yapılır, Tablet LED Ekran diğer LCD ekranlardan çok daha incedirler ve daha az enerji tüketirler. Fiyat olarak da, henüz yaygın olarak kullanılmadığı için, Tablet LCD ekranlara oranla biraz daha yüksek maaliyetlidir. Gerek LED gerekse Tablet LCD ekran kırılmalarında tek çözüm ekranı değiştirmektir. Kırılma dışında oluşan arızalarda da Tablet LCD Ekran tek parça olduğu için tamirat yapılmamaktadır, yapılsa bile verimli sonuç alınmamaktadır.

Tablet bilgisayarlar taşınabilir cihazlar olduğu için taşınma sırasında meydana gelen düşmelerde ilk kırılan parça ekran olmaktadır. Arıza istisna bir arıza olmayıp çoğu kullanıcının başına gelen bir sorun olduğu için çok sık karşılaşılan bir arızadır. Ekranın kırılması, ortasından çizgi çıkması veya görüntünün titremesi, kayması durumunda yapılacak işlem ekranın yenisiyle değiştirmektir. Ancak, lcd ekranın aydınlanmasını sağlayan Floresan lambanın arızalanması durumunda ekranı değiştirmeye gerek kalmadan sadece lambayı değiştirerek sorun çözülebilmektedir.

Tablet LCD Ekran Floresan Arızaları (Ekranda Görüntü Silikse)

Tablet LCD Ekran teknolojisini kullanan her ekranın, ister masaüstü, ister Tablet bilgisayar olsun, florasan lambası mevcuttur. Floresan lamba ekrana yansıyan görüntüyü gözle görülebilir bir parlaklığa kavuşturur. Floresan lambanın bozulması durumunda çözüm lambayı değiştirmektir. Ancak florasan lamba değişimi de hassasiyet, dikkat ve titiz çalışma isteyen bir iştir. Her ekranda Floresan değişimiyle yüzde yüz sonuç alınamayabilir. Floresan lamba değişimi sırasında ekranın değiştirme maliyetinin de çıkabileceğini göze almak gerekmektedir.

Ekrana görüntünün silik geldiği her arıza Floresan kaynaklı olmayabilir. İnverter arızalarında belirtildiği gibi, Anakarttaki besleme yolları, inverter soketi ve inverter arızaları da ekrana görüntünün silik gelmesine neden olabilir. Ekrana görüntü silik geldiğinde bu üç ihtimali de göz önünde bulundurarak net teşhisi deneyimli bir teknik servisten almak gerekmektedir. Tablet Ekran Tamiri işlemleri profesyonel ekibimizle çok kısa sürelerde yapılmaktadır. Kaliteli ve sorunsuz bir hizmet için ürünlerinizin Tamirini Firmamızdan yaptırabilirsiniz.

Tablet Ekran

Yukarıda sıraladığımız sorunlar bir tanesi ya da birkaçı ile karşı karşıya iseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Antalya içinde iseniz tablet pc için uygun ekranı ile değişimi yapmaktadır. Eğer Antalya dışından bize ulaşıyor iseniz tablet pc‘nizi paketleyerek kargo ile bizlere gönderimini sağlayabilirsiniz. Tablet pc ekran tamirini yada ekran değişimi yapıldıktan sonra tekrar adresinize kargo ile gönderiyoruz. Kaliteli ve sorunsuz bir hizmet için ürünlerinizin tamirini firmamızdan yaptırabilirsiniz.

Güven & Şeffaflık

Yavaş çalışan işletim sistemi, hiç açılmayan bilgisayar, yazılım yüklenmesi, donanım değişimi, kısacası sorununuz ne olursa olsun tamamı Profesyonel çalışan kadromuz ile kontrol edilir, sorun düzelmez ise hiç bir şekilde ücret talep edilmez.

Çok değerli vizyon bilgisayar ekibine kalpten teşekkürlerimi sunmak isterim. Çalışma prensipleri, profesyonellikleri, konularında deneyimleri ve bilgileri her zaman bize çok yardımcı olmaları ne zaman arasak anında çözüm odaklı olmaları ve her zaman güler yüz ve müşteri memnuniyetini yakalayan bu değerli ekibi tanıdığıma çok memnunum…Çok teşekkürler…

Bülent Önal
, Sky Rent a car Hizmetleri

Notebook Macbook Tablet Pc Teknik Servis