Macbook TamirMacbook & İMac Servisi

Gün geçmiyor ki Apple yeni bir ürün patenti almasın. Şimdi ise Apple Macbook ailesine yeni bir ürün kazandırmak için patent satın aldı. Çerçevesiz Macbook Teknoloji sevenlerin ilgi ile izlediği Apple geliştiricileri yeni bir ürün ile Apple sevenlerin karşısına çıkacak.Piyasaya çıkacak olan yeni Macbook’ta çerçeve bulunmayacak ve ayrıca OLED teknolojisine sahip olacak.Ekranın yan taraflarında görüntü aktarımı ince bir film şeklinde transistörler bulunacak.Yeni ekranlarda kamera sıkıntı olacağından ona da bir çözüm bulmayı planlayan şirket kamerayı ekranın altına veya içine yerleştirerek çözmeyi planlıyor.

Orijinal Yedek Parça ;

Servisimizde MacBook cihazlarda orijinal yedek parça kullanılmaktadır.

Ücretsiz Arıza Tespit ;

Macbook ürünleri İçin teknik servis hizmetlerimiz şu şekildedir;

● Tüm Macbook’lara özel LCD panel ekran değişimi
● Klavye değişimi – onarımı
● Topcase (üst kasa) değişimi
● Track Pad değişimi – onarımı
● İşletim sistemi (O.S.) sorunlarının giderilmesi ve program kurulum desteği
● Sistem kurulum ve güncelleme işlemleri
● Tüm donanımsal arızalar için teknik servis desteği

MacBook ile ilgili sorunlarınız için bizi arayabilirsiniz… 0242 321 7273

MacBook’a ait bilgiler ;

MacBook, Apple’ın ürettiği giriş seviyesi dizüstü bilgisayarların yeni serilerine verdiği ismidir. 2006 döneminde yaz sezonunun hemen başlarında ’da piyasaya sürülmüştür. Bir önceki seri olan iBook’un yerini almıştır. Fiyat/Verim açısından tüketiciyi gayet memnun edecek şekilde tasarlanmıştır.

MB Intel Core 2 Duo işlemcili üç model ile satılmaktadır. Böylece Apple dizüstü modellerinin Intel’e geçişini tamamlamış olmaktadır. 1.83 ve 2.0 GHz işlemcili parlak beyaz modeli ve 2.0 GHz işlemcili mat siyah modeli vardır. Tüm MB’ler dahili iSight kamera, MagSafe(manyetik kilitli) güç girişi, uzaktan kumanda ve yeni tasarım ergonomik klavyeye sahiptir. MacBook’un üst seviye dizüstü modeli MacBook Pro’dur.

Teknik Özellikler ;

2.0-2.16 GHz Core 2 Duo işlemci, 2-4 MB paylaşımlı L2 önbellek. 1 GB (2 GB’a kadar yükseltilebilir) DDR2 667 RAM 60-80 GB 5400 Rpm SATA sabit disk (250GB’a veya 500GB’a kadar yükseltilebilir) Slot-Loading Combo ya da DVD yazıcı Intel GMA 950 64 MB (paylaşımlı) ekran kartı 13.3” geniş glossy ekran 1280×800 Dahili Gigabit ethernet,Bluetooth 2.0, 802.11g AirPort Extreme kablosuz ağ Dahili iSight kamera, uzaktan kumanda, 1 FireWire 400, 2 USB 2.0,1 Mini-DVI, optik ses giriş/çıkışı, mikrofon, hoparlör.

MacBook Apple’ın çok beğenilen sade ve şık tasarım anlayışını yansıtmaktadır. Dışarıdan bakıldığında gereksiz renk geçişleri bulunmayan ince ve zarif kasasıyla dikkat çekmektedir. Tıpkı iBook gibi, iMac ve iPod ile yan yana koyulduğunda Apple’ın ev kullanıcıları için yarattığı konsepti gözler önüne sermektedir.

Apple’ın sık kullandığı polikarbonat tabanlı bir termoplastik malzemeden yapılmış bir kasaya sahiptir. Beyaz Mac tıpkı iBook ve iPod’da olduğu gibi parlak bir görüntü sunar. Siyah modeli ise mattır ve ışığı yansıtmayacak şekilde tasarlanmıştır. İki model de geniş ekran nedeniyle ince uzun bir yapıya sahiptir. 13.3” ekranı Mac’i mükemmel bir taşınabilir bilgisayar yapar. Ayrıca ekran glossy screen denilen günümüzde birçok PC laptop üreticisinin kullandığı parlak bir kaplamaya sahiptir.

Mac’i diğer laptoplardan ayıran önemli bir özellik klavye tasarımındadır. Klavye tuşları arasında 5 mm’lik açıklıklar vardır ve tuşların her biri kasaya bağlıdır. Eski modellerde tuş takımı tümüyle çıkarılabilirken yeni modelde tüm tuşların tek tek yerinden sökülmesi gerekir.

Grafikler ;

Macbook diğer Apple laptoplarından farklı olarak paylaşımlı dahili bir GPU kullanır. iBook’da kullanılan ATI GPU yerine MB’de Intel GMA 950 kullanılmıştır, vizyon bilgisayar olarak Apple Macbook’u giriş seviyesi kullanıcıları için ucuz bir Mac olarak tasarlandğını söyleyebiliriz. GMA 950 2B uygulamalarda gayet yeterli bir performans sağlarken, 3B uygulamala oyunlarda harici ekran kartının eksikliğini hissettirmektedir. Apple harici ekran kartını giriş seviye ile pro modeller arasındaki verim sınırı olarak belirlemektedir.

Yükseltme ;

MacBook, kullanıcıya diğer taşınabilir Mac modellerinde daha fazla yükseltme olanağı sunmaktadır. Özellikle sabit diskin değiştirilebilmesi birçok kullanıcıyı memnun etmiştir. RAM’in değiştirilmesi de yeni model de oldukça kolaylaştırılmıştır. Tek yapılması gereken pili çıkarıp üç vidayla yerine sabitlenmiş olan koruma şeridini sökmek. Böylece RAM ve sabit diski kolayca yerinden çıkarıp yenileri yerleştirilebilir.

Sorunlar ;

MacBook kullanıcılarının bugüne kadar karşılaştıkları sorunlardan bazıları şöyle; Bazı kullanıcılar Mac’den gelen uğultu sesinden oldukça rahatsız olduklarını dile getirmişlerdi. Ancak bu sorun 2. parti üretilen Mac’lerda pek görülmedi. Yüksek sıcaklık değerleri Macbook kullanıcılarını oldukça korkutmaktadır. Mac işlemci ihtiyacı yüksek uygulamalarda kullanıcıları oldukça rahatsız eden sıcaklıklara ulaşmaktadır. Bileklerin temas ettiği kısımlarda sararmalar meydana gelmektedir. Ancak özellikle Türkiye’ye gelen partide bu durum gözlenmemiştir. Ayrıca Siyah model Macbook kullanıcıları, bu modellerin dışında bir tasarım sorunu olmasa da yeni glossy ekranlar konusunda ikiye bölündüler. Ekranların yansıtma oranının çok fazla olması nedeniyle yüksek ışıklı ortamlarda yansımalardan oldukça rahatsız olduklarını dile getirdiler. Diğer taraftan bu ekranlarda renkler çok daha canlı gözükmekte ve yanal görüş açısı ile bakıldığında mat ekranlardan daha fazladır.

Yenilenme ;

Apple, 9 Mart 2015 tarihinde bir etkinlik düzenlemiş, bu etkinlikte Apple Watch’u tanıtmanın yanında, yeni MacBook modelini de tanıtmıştır. Bu modelde isim “Pro” veya “Air” gibi bir ek almamış, sadece “MacBook” olarak kalmıştır. Genelde “Yeni MacBook” olarak anılır. Bu MacBook’ta 3 renk seçeneği bulunmaktadır. Bunlar “Uzay Grisi”, “Gümüş” ve “Altın”dır. Bu MacBook diğer MacBook modellerine göre çok daha ince ve hafiftir. Yeni TrackPad’de Apple Watch’ta yer alan Force Touch özelliği de bulunmaktadır. Ekranı 12 inç ve Retina teknolojisine sahiptir. Pil ömrü 9 saattir. Ayrıca fan da bulunmamaktadır. Bu MacBook’ta sadece 1 adet USB-C portu ve 1 adet kulaklık portu bulunmaktadır. Bunun için çoğaltıcı HUB’lar yapılmış ve piyasaya sürülmüştür. 256 GB ve 512 GB olmak üzere 2 seçeneği vardır. Bunların her ikisinde de 8 GB RAM bulunmaktadır.

Güven & Şeffaflık

Yavaş çalışan işletim sistemi, hiç açılmayan bilgisayar, yazılım yüklenmesi, donanım değişimi, kısacası sorununuz ne olursa olsun tamamı Profesyonel çalışan kadromuz ile kontrol edilir, sorun düzelmez ise hiç bir şekilde ücret talep edilmez.

Çok değerli vizyon bilgisayar ekibine kalpten teşekkürlerimi sunmak isterim. Çalışma prensipleri, profesyonellikleri, konularında deneyimleri ve bilgileri her zaman bize çok yardımcı olmaları ne zaman arasak anında çözüm odaklı olmaları ve her zaman güler yüz ve müşteri memnuniyetini yakalayan bu değerli ekibi tanıdığıma çok memnunum…Çok teşekkürler…

Bülent Önal
, Sky Rent a car Hizmetleri

Apple Macbook & İmac Teknik Servis