Anakart OnarımAnakart Tamir Servisi

main-board-89049_1280_768x420
Tüm anakart arızalarını bileşen seviyesinde tamir ederek anakartla ilgili sorunlarınıza uygun maliyetli çözümler sunuyoruz.

Pc Anakart onarım servisimizde, ortalama 5 iş günü içerisinde hemen hemen tüm ”anakart” sorunlarını onarabilir ve bu onarımların tümünü normal şartlarda 6 ay garanti verebiliyoruz. ”BGA Rework” cihazı ile anakarta zarar vermeden tamir gerektiren işlemler yapmaktayız. ”Bios”  ile şifrelenen tüm biosları, güncelleme esnasında oluşan hatalarda dahil ”ekrana görüntünün gelmemesi” vb. sorunlarını çözmekteyiz. Anakartların tamir olabilmesi için doğru ve profesyonel işlemlerden geçmiş olması gerekmektedir. Çoğu zaman hatalı müdahaleler yapılan anakartlar çöpe atılmaktadır !!! Uzman teknik ekibimiz ile hizmetinizdeyiz… Anakart modelleri, GIGABYTE, ASUS, MSI, ASUSTEK, FOXCONN, INTEL, BIOSTAR, ASROCK.

Anakart Sorunları

Anakart Tamiri

Açılış Sorunları :

Bilgisayar sistemleri açılırken anakarta bağlı olan tüm donanımlara enerji verirler ve kontrole tabi tutarlar, eğer bir hata uyarısı alınmazsa HDD boot işlemiyle işletim sistemi otomatik başlar, donanımlardan birinden hata iletisi gelirse BIOS bunu sesli ya da yazılı olarak kullanıcıya bildirir, ancak bazı durumlarda hata iletisi olmamasına rağmen sistem açılmaya da bilir, böyle bir durumda arıza, anakart dışındaki diğer donanımlarda aranmalıdır.

Kilitlenme Sorunu ;

Kilitlenme sorununun sebebi donanımsal ya da yazılımsal kaynaklı olabilir, eğer bilgisayarınız çalışırken kilitleniyorsa ilk olarak sorunu donanımsal olarak düşünerek bu şekilde çözümler aranmalıdır, bu sorun yaşanması durumunda öncelikli olarak bilgisayarınızın elektrik bağlantısını kesmelisiniz, daha sonra kasayı açarak anakart bağlantısını kontrol edin, tekrar bilgisayarı fişe takarak kasayı çalıştırın, sorun devam ederse ilk diğer donanımları kontrol edin, durum düzelmez ise servisimizle irtibata geçebilirsiniz.

Notebook Bios Problemleri ve Çözümleri ;

Notebook Bios Ve Eprom Arızaları:

Teknik Servisimize bios arızasıyla gelen notebook’lar genellikle hatalı bios güncellemesi denemesinin başarısızlıkla sonuçlanması sonucu gelen notebooklar’dan oluşmaktadır. Sisteme kendi modelinin aynı kodunda değil de başka bir sistemin bios yazılımının yüklenmeye çalışılması sonucunda anakartın bios yazılımı çökmektedir. Böyle durumda anakart başlangıç medyasını görmediği içini normal yükleme yoluyla yazılım kurulumu yapılamaz. Bios bilgisi silinmiş veya tahrip olmuş notebooklarda anakarttan bios epromu yerinden çıkartılarak programlayıcı cihazda yeniden programlanıp eprom anakarta tekrar takılır. Bios epromu anakarta ait tüm komutların ve yazılımların yüklü olduğu bir entegre epromdur. Anakart notebook’a bağlı tüm donanım ve bileşenleri bu yazılım sayesinde görür. Bu yazılım anakartın işletim sistemi gibidir. Bios yazılımının zarar görmesi sadece güncelleme hatasıyla olmamaktadır. Bazan virüsler ve ani elektriksel şoklar da bios yazılımının çökmesine neden olmaktadır. Bios arızası sadece yazılımın zarar görmesi ve çökmesi biçiminde değil, çoğu zaman epromunda de zarar görmesi şeklinde olabilir. Vizyon bilgisayar teknik servisi olarak bu tarz durumlarda uyumlu bir bios epromunu bularak arızalı parça ile değişimini sağlayıp kullanııma tekrar sunmaktayız.

  • Birinci Dönem
  • İkinci Dönem
Güven & Şeffaflık

Yavaş çalışan işletim sistemi, hiç açılmayan bilgisayar, yazılım yüklenmesi, donanım değişimi, kısacası sorununuz ne olursa olsun tamamı Profesyonel çalışan kadromuz ile kontrol edilir, sorun düzelmez ise hiç bir şekilde ücret talep edilmez.

Çok değerli vizyon bilgisayar ekibine kalpten teşekkürlerimi sunmak isterim. Çalışma prensipleri, profesyonellikleri, konularında deneyimleri ve bilgileri her zaman bize çok yardımcı olmaları ne zaman arasak anında çözüm odaklı olmaları ve her zaman güler yüz ve müşteri memnuniyetini yakalayan bu değerli ekibi tanıdığıma çok memnunum…Çok teşekkürler…

Bülent Önal
, Sky Rent a car Hizmetleri

daha fazla bilgi için lütfen iletişime geçin