Windows 10 Kurulumu

 

Windows 10 Hakkında Bilmeniz Gerekenler :

Uzun zamandır Windows 10 hakkında bir şeyler yazmak istiyorduk kısmet bu günmüş. Her Windows sürümü gibi Windows 10 da Microsoft ‘un kendine has bir işletim sistemidir.

Nasıl edinebilirsiniz ?

Hızlımıdır ?

Diğer işletim sistemlerinden farkı nedir ?

Öne çıkan özellikleri nelerdir ?

Eski programlarınız Windows 10 da çalışırmı ?

Windows 10 edinmelimiyiz ?

 

Windows 10 ‘u Nasıl Edinebilirsiniz ?

İşletim sisteminiz Windows 7 veya Windows 8 ise ve sistem performansınız yeterli değil ise size güncelleme olarak ücretsiz gelmekte, nasıl ücretsiz olur demeyin olur ! Bir çok insanın Windows 10 ‘u denemek konusunda bile artık çok isteksiz olduğunu söylemek yalan olmaz. Bizce buna etken insanların artık teknolojik argümanlar ile saatlerce uğraşıp , kurup birde öğrenmek konusunda isteksiz. Bu sebepten insanlar denemek konusunda bile isteksiz davranıyor. Biz isteksiz davranmadık ve Windows 7 mizi güncelleyip Windows 10 ‘u ücretsiz kullanmaya başladık.

 

Adım Adım Windows 10 Yükle ;

1. Denetim Masası>Windows Update bölümünden güncellemeleri denetleyin. Eğer Windows 10 güncellemesi görünmüyorsa 2. adımı izleyin.

2.C:\Windows\SoftwareDistribution\Download bölümündeki her şeyi silin.

3.Komut İstemini (cmd.exe) yönetici olarak çalıştırın. Komut istemini görev çubuğundaki Windows logosuna sağ tıklayarak çalıştırabilirsiniz. Ya da arama kısmına cmd.exe yazıp, çıkan arama sonucuna sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırabilirsiniz.

4.Yönetici olarak çalıştırdığınız Komut İstemi bölümüne wuauclt.exe /updatenow komutunu yazın ve enter tuşuna basın.

5.Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra Windows 10 güncellemesi otomatik olarak inecektir. İndirmeyi; Denetim Masası>Windows Update bölümünden görüntüleyebilirsiniz.

 

Sisteminiz Windows 10 Destekliyor Mu ?

Windows 10’u indirmeden önce ilk olarak kullandığınız sistemin Windows 10’u destekleyip, desteklemediğine bakmanızı tavsiye ediyoruz.

Bunun için her ne kadar Microsoft, minimum sistem gereksinimlerini açıklasa da eğer sınırın hemen üstünde bir sisteme sahipseniz, Windows 10‘un başka kişiler tarafından test edilmesini bekleyip, onların deneyimlerine göre sisteminize kurup kurmamaya karar vermenizin daha mantıklı olabileceğini de hatırlatalım.

Windows 10 Minimum Sistem Gereksinimleri ;

İşlemci: 1 GHz ya da daha hızlı
Bellek: 32 bit için 1 GB, 64 bit için 2 GB
Disk alanı: 32 bit için en az 16 GB, 64 bit için en az 20 GB
Ekran kartı: En az Microsoft DirectX 9 destekli

 • Mavi Işık Azaltma Özelliğiyle Daha İyi uyuyun:
  Artık geceleri ekranınızdan yayılan mavi ışığı azaltarak beyninizi iyi bir gece uykusu için hazırlayın.
 • Yerleşik Oyun Deneyimi Yayınlama:
  Yayıncılarla gerçek zamanlı olarak iletişim kurabileceğiniz etkileşimli gerçek zamanlı çevrimiçi yayın platformu olan Mixer ile oyun yayıncılarını izleyin ve onlarla birlikte oynayın.
 • Kitapla Şimdi Windows Store’de:
  Windows Store ve Microsoft Edge’de Kitaplar ile sevdiğiniz türdeki favori yazarlarınızın e-kitaplarını keşfedin ve okuyun. Kitaplar tüm Windows 10 cihazlarda kullanılabilir.
 • Hayal Gücünüzü Şekillendirin:
  Paint 3D’de sıfırdan 3D nesneler oluşturmak ya da başkalarının tasarımını değiştirmek çok kolaydır. Kolayca renk ya da dokuyu değiştirin ya da tek bir tıklamayla 2D resmi 3D nesneye dönüştürün. Her şey hazır olduğunda favori sosyal sitenizde ya da Remix 3D topluluğunda paylaşın.

Bir cevap yazın

Harddisk Değişimi

Herhangi bir sorunuz olması halinde ya da daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız sizlere yardımcı olabiliriz.

Windows 10 Kurulum