Anakart Tamiri

Harddisk Değişimi

Herhangi bir sorunuz olması halinde ya da daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız sizlere yardımcı olabiliriz.

Anakart Tamiri Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Anakartlar üzerinde birçok elektronik devreler bulunmaktadır. Bunları genel olarak değerlendirirsek öncelikle besleme elemanlarıdır, ikinci elemanlarda data elemanlarıdır, yani bu durumu ramlerden örnek alırsak ramlerin beslemeleri mosfetlerle yapılır, bu beslemeler bizim normal şebeke elektriğinin voltajının düşürülüp doğru akım vermesi gibi bir durum değildir, voltaj zaten mosfetlere gelmeden düşürülmüş ama burada ki voltaj digital olarak kare dalga şeklinde mosfetler tarafından beslenir ve çıkışları çok kontrollü şekilde ramlare aktarılır. İşte bu mosfetler ramlerin soket yuvalarına takılırken hatalı takılmasıyla oluşan kısa devreler veya tornavida kaçırılması sonucu oluşan mosfet arızalarıdır.Bunların düzeltme işlemleri elbette günümüz teknolojisinde yapılabilmektedir.

Cpu soket onarımlarında ise genel olarak soket altları yerlerinden çıkarak soğuk lehimlerin kopmasına neden olmaktadır. Bu sorunun çözümü için soket yerinden kontrollü şekilde sökülerek yenisinin montajı sağlanır.

Bioslar anakartın açılması esnasında boardı initialize eder yani ilk başlamasını sağlar ve bios entegreler assembly kodunda yazılmıştır. Bu kodlar çeşitli nedenlerle bozulabilmektedir, bu tip işlemlerde önemli olan arızalı durumdaki bios üzerine rastgele bir bios yazılarak durumu daha karışık bir hale getirilmemelidir.. ”Mevcuttaki biosu silerek yerine yeni bir bios yazılmalıdır”. Nadirende olsa kendiliğinden oluşabilen bir durumda chip‘in arızalanmasıdır, bu durumda stoklarımızda aynı chipler mevcuttur ve yenisiyle değiştirilebilir. Aynı zamanda ekran kartları, Bga gibi tamir işlemleri servisimizde yapılmaktadır.

Bizi Tercih Edebilirsiniz

Ücretsiz Gönderim

Yurtiçi Kargo ile her yerden kargo gönderimi.

Orjinal Yedek Parça

Üretici onaylı %100 orjinal yedek parça.

Hızlı Onarım Güvencesi

Ortalama 3 iş günü servis süresi.

Güçlü Altyapı

Yarının teknolojisini bu gün kullanıyoruz.

Kapıda Servis

Dilerseniz cihazınızı sizden alıyoruz.

Müşteri Memnuniyeti

Hızlı ve kesin çözümler ile mutlu müşteriler.

Anakart Onarımlarımız ;

 • Bios Güncelleme
 • Pcı-e Slotu değişimi
 • Güney chip’i değişimi
 • Kopmuş veri yollarının onarımı
 • Ram slotlarının değişimi
 • Kuzey chip’i değişimi
 • 478 Cpu socket değişimi
 • 775 Cpu socket değişimi
 • Ses chip’i değişimi
 • Agp Slot değişim
 • Ethernet Chip’i değişim
 • Güç ( Besleme ) kartı onarımı
 • PS/2 Port Değişimi (Klavye-Mause)

Onarım Yüzdesi ;

 • Bios Onarım
 • Chipset Onarım
 • Jak,Usb,Pci,Ram

Notebook Servisimizde; Garanti süresi dolmuş veya garanti dışı kalmış tüm dizüstü (notebook) laptoplarınızın, fan temizliği ve bakımı, anakart tamiri, ekran kartı tamiri, ekran tamiri, ekran değişimi, inverter tamiri, menteşe tamiri, şarj soketi giriş yeri tamiri ve bga reworking dahil olmak üzere laptop tamiri hizmeti vermekteyiz.Laptop Tamiri, ve yedek parça konusunda tam donanımlı olan firmamız, Antalya dışı müşterilerine de hizmet vermektedir. Notebook tamiri konusunda en uygun fiyatı verebilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Dönemsel Oranlar ;

 • Birinci Dönem
 • İkinci Dönem

Sıkça Sorulan Sorular

Cihazınızdaki probleminiz birçok sebepten kaynaklı olabilir, öncelikle anakart üzerindeki vga chip seti ile ilgili olabileceği kanaatindeyiz.Tabii bunun dışında ekran yada diğer aksamlardan da kaynaklanma ihtimalini göz ardı etmememiz gerekiyor.

Notebooklarda genel olarak ısıya bağlı sorunlar oluşabilmektedir.Özellikle kullandığınız bilgisayarınızın harici olarak bir grafik belleği var ise yoğun grafik kullanımı ve tozlanmadan dolayı grafik cipi arızalanmış olabileceğini gösteriyor.

Led dışındaki notebook ekranlarında ekranın aydınlanmasını sağlayan İnverter parçasında bir sorun olma olasılığı yüksek.Diğer ihtimalse cihazınızın Lcd ekranında veya kablosunda sorun olabilir.

Kullandığınız adaptör ile ilgili sorun yaşamaktasınız aynı değerlerde farklı bir adaptör almanızı yada onarımının yapılmasını tavsiye ederiz.Mevcut piyasada satılan adaptörlerin çok çeşitli olmasından dolayı size önerimiz alacağınız adaptörün ölçümlerini kontrol ederek cihazınıza uygun olmasını araştırmalısınız.

Tabiki mümkün Servisimize başvurduğunuz taktirde size uygun cpu (işlemcilerin) listesi ve fiyatları bildirilecektir.

Zaman içerisinde oluşan tozlardan kaynaklanmaktadır.Ürünüzün toz bakımı yapılması ve fanlarının temizlenmesi gerekiyor.Bu sorun zamanla fanların gerekli soğutmayı gerçekleştirememesinden dolayı donanımsal arızalara yol açabilir.

Anakart Tamir İşlemlerinde Vermiş Olduğumuz Hizmetlerden Sizde Yararlanabilirsiniz