Apple MacBook Batarya Performansı

           

Macbook Cihazınıza En Güncel Yazılımı Yükleyin.

MacBook cihazınızda her zaman macOS’un en yeni sürümünü kullandığınızdan emin olmalısınız. İnternete bağlıysanız macOS her hafta otomatik olarak yazılım güncellemesi olup olmadığını sizin yerinize kontrol eder,fakat güncellemelerin ne zaman yükleneceğini siz belirlersiniz. En yeni yazılımı kullandığınızdan emin olmak için Apple menüsüne gidin ve Yazılım Güncelleme’yi seçin.

Ayarlarınızı Optimize Edin.

Enerji Tasarrufu tercih bölümü, MacBook’unuz için güç seviyelerini belirlemeye yönelik birçok ayar sunar. MacBook’unuz fişe takıldığını algılar ve buna uygun şekilde çalışır. Pil gücüyle çalışırken ekran parlaklığını azaltır ve diğer bileşenleri tasarruflu bir şekilde kullanır. Bu ayarı performansı artıracak şekilde değiştirirseniz piliniz daha hızlı boşalır.

Parlaklık Pil ömrünü en üst düzeye çıkarmak için ekranı rahat ettiğiniz en düşük parlaklık ayarına getirin. Örneğin video izlerken, ortamda ışıkların kapalı olduğunda tam parlaklığa ihtiyaç duymayabilirsiniz.

Wi-Fi bir ağa bağlanmak için kullanmadığınız zamanlarda bile güç tüketen bir özelliktir. Menü çubuğundaki Wi-Fi durum menüsünden veya Ağ Tercihleri bölümünden bu özelliği kapatabilirsiniz.

Uygulamalar ve çevre birimlerinin bağlantısını kesin ve kullanmadığınız uygulamalardan çıkabilirsiniz.

  • Apple Watch için ipuçları
  • Bir güncelleme olup olmadığını görmek için iPhone’unuzdaki Apple Watch uygulamasından Saatim > Genel > Yazılım Güncelleme’ye gidin.
  • Apple Watch’unuzda her zaman en yeni watchOS sürümünü kullanın.
  • Eğer bir güncelleme varsa, iPhone’unuzu bir Wi-Fi ağına bağlayın, şarj cihazını Apple Watch’unuza takın (en az %50 şarja sahip olmalıdır) ve kablosuz bir şekilde güncelleyin.
  • Pil kalibrasyonu için aşağıdaki adımları izleyebiliriz:
  • MacBook’umuzun pilini önce %100 dolu olana kadar (MagSafein üzerindeki turuncu ışık yeşile dönene kadar) şarj ediyor, ve en az 2 saat bu şekilde şarjda kalmasını sağlıyoruz.
  • Daha sonra uyku moduna geçen MacBook’umuzu birkaç saat daha rahatsız etmiyoruz ve uyumaya bırakıyoruz.
  • Şarj cihazını ayırıyoruz ve MacBook’umuzu pili bitene kadar kullanıyoruz. Açık olan dosyalarımızı kaydetmeyi unutmayalım.
  • Yeniden şarj cihazımızı MacBook’umuza bağlıyoruz ve pilimizi tamamen şarj olana kadar da hiç ayırmıyoruz.Böylece kolay bir şekilde MacBook’umuzun pilini kalibre edebiliyor ve pil ömrünün uzun kalmasını sağlayabiliyoruz.

Bir cevap yazın

Harddisk Değişimi

Herhangi bir sorunuz olması halinde ya da daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız sizlere yardımcı olabiliriz.

Apple Macbook & İmac Teknik Servis