Bilgisayarınıza Güvenlik Kalkanı Örün!

Bilgisayarınız için güvenlik duvarı nasıl oluşturulur ?

Güvenlik duvarlarının nasıl etkinleştirildiğini, internetten antivirüs programının nasıl yüklenildiğini, otomatik Windows güncelleştirmesinin önemini bilmiyorsanız, hackerlar için ilk hedef siz olabilirsiniz. Eğer bilgisayarınızı seviyorsanız ve bilgisayar ağınıza güvenlik duvarı oluşturmak istiyorsanız, vereceğimiz tavsiyelere kulak vermeniz yeterli olacaktır.

1-Bilgisayarınıza Parola Ekleyin

Bilgisayarınız kişiye özel değilse, parola belirlemenizde yarar vardır. Eğer laptopa sahipseniz parola olayı biraz daha önem kazanmaktadır. Bilgisayar ve ev dışında istediğiniz yerde kullanabileceğiniz diz üstü bilgisayarınızı korumanın en basit ve pratik yolu bilgisayarınız için bir parola oluşturmanızdır. Bilgisayarınıza parola oluşturmamanız, uyuduğunuz evin kapısını açık bırakmaya benzer. Uzman hackerlar parolası olmayan bir bilgisayara girip, rahatlıkla önemli verileri çalabilmektedir.

2-Bilgisayarınızın Varsayılan Ayarlarını Kullanmayın

Tüm modem ve kablosuz roeterler, aygıtın ayarlarını değiştirebilmek için yönetici parolası isterler.  Ancak bu aygıtların kendi oluşturduğu yönetici parolaları çok zayıftır. Varsayılan ürünler ve parolalar, ürünün kullanım Kılavuzun da ve internette rahatlıkla bulunabilmektedir.  Bu nedenle yeni aldığınız modemi kurduktan sonra varsayılan parolanızı değiştirmenizi şiddetle belirtiyoruz.

3- Açık Portları Kapatmayı Unutmayın

Bilgisayarınızda güvenlik duvarı oluştururken açık bıraktığınız Firewall olarak bırakılan portallar, antivirüs gibi güvenlik programlarının tespit edemeyeceği bazı saldırılara maruz kalmanıza neden olabilir. Denetim masasından bu portları kapatabilir ve kullandığınız Windows sürümüne göre internetten rahatlıkla nasıl kapatacağınızı öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

how can we help you?

Contact us at the Consulting WP office nearest to you or submit a business inquiry online.

see our gallery

Daha Detaylı Bilgi İçin Servisimizle İletişime Geçebilirsiniz