Kamera Kurulumu

Kamera & Güvenlik

Kamera sistemi kurulumu için en önemli kriteri doğru firma ve doğru ürün seçimidir. Kamera sistemi satın alması nihai ürün satın alması gibi olmadığı için, hizmet satın almasıda yaptığınızı unutmamalısınız. Kamera sistemi kurulumu yapan firmanın önceliğinin sizi referans müşteri durumunda tutabilecek hizmeti verebilmesidir.

Kamera sistemi kurulum süresi yapılacak kablolama hizmeti ile doğru orantılıdır. Seçtiğiniz ürünlerin kamera sistemi kurulumu yapılmadan önce test edilmesini isteyebilirsiniz. DVR kayıt cihazına HDD takılı ve ayarları yapılı halde, kameralar yaşlandırma testine tabi tutulup denendiği durumda kurulum ortamına getirildiğinde cihaz kaynaklı gecikmeleri önlemiş olacaksınız.

Kamera sistemi kurulumu için yapılan dış ortam kablolamasında mutlaka kangal boru ve yeterli ATU kullanılmalıdır. Bu şekilde kablolamanın çevresel etkilerden korunmasını ve okstlenip kısa sürede devre dışı kalmasının engellenmesi sağlanabilir.Kamera montajı mutlaka demir yüzeyden izole edilerek yapılmalı, bu şekilde kısa devre kaynaklı arıza ihtimalleride azaltılmaktadır.
Bu konu ürününüzün garanti şartlarını koruması içinde önemlidir.

Ev veya işyerlerine Kurulum Hizmeti ;

Güvenlik kamerası kurulumu yaptırmak isteyenler.
Hırsız alarm sistemi taktırmak isteyenler.
Takılı olan güvenlik sistemlerini değiştirmek isteyenler.
Güvenlik sistemi bakımı ve tamirini yaptırmak isteyenler.
Projeyi teslim etmek için ilave montaj gücüne ihtiyaç duyan güvenlik firmaları,

IP ve Analog kamera sistemi sıfırdan kurulum.
Fiber optik sistem kurulumu ve sonlandırma.
DSC, Paradox, S.O.S gibi bir çok alarm paneli kurulumu.

İp Kamera Kurulumu ;

İp kamera sistemi, başlangıç maliyeti yüksek olarak görünsede kablolama tarafında daha düşük maliyet, yüksek çözünürlükte dijital ve net görüntü sağlaması açısından önemlidir. HD-Sdi kamera sistemleri ise ip kameralardan farklı olarak megapiksel görüntü almanızı sağlamaktadır. Kamera sistemleri konusunda yakın zamanda en çok konuşulacak ve yaygınlaşacak güvenlik kamera sistemi teknolojisi olarak ön plana çıkmaktadır.

İp kamera sistemleri, bir pc veya NVR üzerinden kayıt yapma olanağı sağlar. Böylece yüksek maliyetli depolama çözümlerine bütçe ayırmak zorunda kalmazsınız. Yazılımın olduğu tüm sistemlerde görüntü aktarımı yapılabilmekte ve kamera sistemleri izlenebilmektedir.

İp kamera sistemleri yüksek lens çözünürlüğü sayesinde ip kameralardan çok daha net görüntü sağlamaktadır. Analog sistemlerde, kabloların yıprnanması sonucu çok daha kısa sürede işlevsiz kalabilmektedir. ip kamera sistemleri kayıt cihazlarındaki limtlere bağlı olmadığı için genişletebilir depolama teknolojileri sayesinde sınırsız kayıt imkanı sunar. Sadece yazılım ilavesi ile kamera sistemlerinin bağlı olduğu ağa sınırsız sayıda ip kamera eklemesi yapabilirsiniz. ip kamera sistemlerinin bilgisayar tabanlı yazılımla sürekli olarak kontrol edilmesi  güncel işlemcili sistemlerle en yüksek performasla güvenlik kamera sisteminin yönetilmesini sağlar. Yüksek çözünürlüklü ip kameralar, mega pixel lensleri sayesinde bir çok farklı kamera sistemi beklentisinin karşılanmasını sağlar. Yüksek çöznürlüklü kayıt yapabilmesi ve sistemin güvenlik sistemi ihtiyacına göre sınırsız olarak geliştirilmesi kamera sistemleri seçimi noktası ip kamera sistemini rakipsiz kılmaktadır.

Uzaktan izleme ve iphone , pda ve mobil izleme ile erişimde ip kamera sistemleri yüksek sıkıştırma olanağı ile hızlı bir aktarım sağlar.Başlangıç maliyeti ekipman anlamında analog kamera sistemine göre göreceli olarak daha pahalı gözüksede uzun vade ve altyapı maliyeti açısından daha avantajlıdır. İp kameralarda bulunan kablosuz aktarım seçeneği kaliteli ürünler kullanıldığında sorunsuz ve performanslı çalışacaktır. Sadece ekipman maliyetiyle sistemi sınırsız genişletebilme olanağı sunacaktır. Fiber optik kablolama yapılarak analog kameralara nazaran çok uzak mesafelere görüntü taşınabilmektedir. Fiber aktarım hızının sayesinde hem yüksek çözünürlüklü hem de hızlı bir görüntü aktarım olanağına kavuşuyor olacaksınız. Ara noktalara konulacak kablosuz aktarım üniteleri ve access pointler mesafe sınırlamasını kamera sistemi için ortadan kaldıracaktır. Bazı noktalarda merkezi kayıt yerine harekete duyarlı kayıt yaparak ip kameranın kendi üzerine kayıt yapmasını sağlayabilirsiniz. Böylece kullandığınız kamera sistemi çok daha esnek bir yapıya kavuşacaktır. Kamera üzerine kayıt seçeneği aktarım konusunda kesilme olduğunda devreye girecek ve kamera sistemlerinin görüntü kaybı yaşamasını engelleyecektir. Hem analog kamera sistemleri hem de ip kamera ve güvenlik sistemi ürün seçimi doğru yapılarak ve sonrasında ise sürekli hizmet ve bakım ile güncel tutulmalıdır. İp Kamera çözümleri ile en iyi fiyatlarla ürün almanızı ve sonrasında sorunsuz olarak sistemi kullanabilmenizi sağlamaktayız.

İp kameralar yüksek çözünürlük ve uzun süreli kayıt olanağı sayesinde detayları yakalamanızı ve kayıtlarınızı uzun süre saklamanızı sağlamaktadır. İp güvenlik sistemleri, performans sağladığı gibi estetik olarak’ta size en iyi güvenlik sistemleri çözümünü sağlayacaktır. ip güvenlik kamera sistemleri , hem ip speed dome, hemde nvr kayıt cihazları sayesinde size kalitesini gösterecektir. Kamera ve güvenlik sistemi konusunda tecrübeli bir firma olarak en iyi fiyatla en iyi ürünü almanızı sağlamayı kendimizi prensip edinmiş bulunmaktayız.

Kamera & Güvenlik

Güvenlik Kamerası CCTV Gözetimi, Kurulumu ve HD IP Kameralar