Laptop Harddisk Değişim

Anakartınız arızalımı ?

Herhangi bir sorunuz olması halinde ya da daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Çok değerli vizyon bilgisayar ekibine kalpten teşekkürlerimi sunmak isterim. Çalışma prensipleri, profesyonellikleri, konularında deneyimleri ve bilgileri her zaman bize çok yardımcı olmaları ne zaman arasak anında çözüm odaklı olmaları ve her zaman güler yüz ve müşteri memnuniyetini yakalayan bu değerli ekibi tanıdığıma çok memnunum…Çok teşekkürler…

Bülent Önal
, Sky Rent a car Hizmetleri

Dizüstü Bilgisayar Sabit Disk Onarım Yükseltme ve Değişim ;

Toshiba, Acer, Sony Vaio, Hp, Compaq, Lenovo, Dell, Samsung, Casper Laptop Tamiri ve diğer markalar gibi tüm Laptop Modellerine Harddisk Değişimi ve Yükseltme işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

Laptop harddisklerde verilerinizi kolaylıkla saklayabilmeniz için cihazınızın hassas kullanımı çok önemlidir. Her bir markanın ve modelin belirli bir dizüstü bilgisayar harddisk kapasitesi vardır.

Eski, arızalı sabit diskinizi yenisiyle değiştirebiliriz ve ayrıca eski harddisk’ten verilerinizi aktarabilirsiniz. Compaq, HP, IBM, Toshiba gibi markalı dizüstü bilgisayarların her çeşidi için harddiskler stoklarımızda mevcuttur. Sony, Dell, Acer Dizüstü Bilgisayarları ve daha birçoğu için, aradığınız ürünü, indirimli fiyatlarla da bulabilirsiniz.

Vizyon Bilgisayar Notebook tamir servisimizde, tecrübeli dizüstü bilgisayar teknisyenlerimiz tüm dizüstü bilgisayar modellerine hızlı hizmet sunmaktadır. Deneyimli teknik servis personellerimiz, Toshiba, Acer, IBM / Lenovo, Sony Vaio, HP, Compaq, Dell, Samsung ve diğerleri gibi birçok marka notebook sorunlarına doğru teşhis uygulayarak ek maaliyetlerden sizleri korumaktadır.

Kaliteli laptop tamir servisi için çok rekabetçi fiyatlar sunuyoruz. Dizüstü bilgisayar tamir ücretlerimzde parçalar, işçilik ve kargo teslimatı dahildir.Vizyon Bilgisayar Notebook tamir servisimizde, deneyimli dizüstü bilgisayar teknisyenlerimiz çok çeşitli sorunlar için bir çok marka dizüstü bilgisayar onarımlarını gerçekleştirir. Dizüstü bilgisayar servisi teknisyenlerimiz, bir çok markada en zorlu sorunları giderme ve düzeltme konusunda deneyimlidir.

Toshiba Dizüstü Bilgisayar Onarım | Acer Laptop Onarım | Sony Vaio Laptop Onarım | Hp Dizüstü Bilgisayar Onarım | Compaq Dizüstü Bilgisayar Onarımı | Lenovo Dizüstü Bilgisayar Onarım | Dell Dizüstü Bilgisayar Onarım | Samsung Laptop Tamir ve diğer markalar.

Sabit sürücünüzü bir SSD ile değiştirmeniz için birçok sebebiniz olabilir; birincisi, yeni ssd disk ile sabit sürücü arasında yaklaşık beş kat kadar daha hızlı olması, yani işletim sisteminiz, uygulamalarınız ve oyunlarınız çok daha hızlı başlayacak ve sisteminiz genel olarak performans artışı gösterecektir. Diğer bir sebep ise, dizüstü bilgisayarınızı düşürdüğünüzde kopabileceği hiçbir hareketli parçasının bulunmamasıdır.

Piyasada tüm yeni bilgisayarlarda SSD‘yi yaygın olarak benimsemekten alıkoyan tek şey, biraz yüksek fiyat etiketidir. Depolama alanının gigabaytına göre maliyet karşılaştırıldığında, SSD çok daha pahalıdır ve daha az depolama alanı karşılığında yeni dizüstü bilgisayarlarda bu performans artışı elde etmek için yüzlerce TL daha fazla para ödemek gereklidir.

Dizüstü bilgisayarınızdaki sabit sürücüyü hızlı bir SSD‘ye yükseltmek için örneğin Windows 10 kurulumu var ve bunu korumak için ilk olarak harici bir USB sabit disk kutusu satın almanız.

 

Sabit Diskinizi SSD Harddisk’e Klonlama ;

Mevcut sürücünüzün işletim sistemi ve tüm dosyalarınızla birebir kopyasını yeni sürücüye (Windows’u yeniden yüklemeden) aktarmak istiyorsanız, yapmanız gereken ilk adım sabit sürücüyü yeni diske kopyalamaktır. Sabit sürücünüz SSD‘den daha büyük bir kapasiteye sahip ise ve üzerindeki veriler SSD‘nin saklayabileceği seviyeyi aşıyorsa, sürücüyü kopyalamadan önce sürücünün içeriğinin tam yedeklerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Daha sonra yeni SSD’yi harici bir USB portundan bağlayarak takmanız gerekmektedir. Sürücü bilgisayarınıza bağlandıktan sonra sabit sürücünüzün SSD‘ye tam kopyasını çıkarmanız için özel bir yazılıma ihtiyacınız olacaktır.

NOT : Daha önce uzun yıllar kullanmış olduğumuz, yazma anında çalışabilen Acronis True Image’in ücretsiz deneme sürümü kaldırıldığından ve lisanslaması biraz yüksek maaliyetli olduğundan pek tercih edilmemeye başlandı. Bu yüzden bağlantıya gerek duymadık.

Alternatif olarak, EaseUS Todo Backup, sürücü klonlama özelliğini hala sunmaktadır. Ayrıca her kullanıcı tarafından indirilebilir özelliğe sahiptir. Yüklendikten sonra, uygulamada “Klon” bağlantısını tıklayın; sürücü klonlaması için kullanışlı bir pencere açılır, kaynak sürücüyü seçtikten sonra, “Optimize for SSD” kutusunu işaretlemeyi unutmayın.

Sürücü klonlama işlemi tamamlandığında, dizüstü bilgisayarınızı yeni takılan SSD ile şarj edebilirisiniz. Tüm dizüstü bilgisayarlar biraz farklı bir düzene sahiptir ve sabit sürücüye ulaşmak için kapağı açma vidaları ve eğer uygulanabilirse sabit sürücü kafesi, dizüstü bilgisayar modelleri ve markalar arasında farklılık göstermektedir. Bu durumda, sabit sürücüye ve bellek modüllerine erişmek için cihazınızın marka ve modelinden araştırma yapmanızı, çeşitli üretici videolarından izleyerek cihazınızın diskine doğru yöntemlerle erişmenizi tavsiye ediyoruz. Detaylı bilgi almak için servisimizle iletişime geçebilirsiniz.

 

Genel Laptop Onarım İşlemleri ;

Dizüstü Anakart Tamiri,

Laptop Ekran Kartı Onarım / Değiştirme,

Dizüstü Bilgisayar Klavye Değişimi,

Laptop Batarya Değişimi,

Dizüstü Bilgisayar Sabit Diski Onarma Yükseltme ve Değişimi,

RAM (Bellek), Harddisk, Pil, Şarj Adaptörü vb. Gibi Laptop parçaları yükseltme işlemleri,

 

 

Notebook Harddisk Değişim İşlemleri