Laptop Harddisk Değişim

Harddisk Değişimi

Herhangi bir sorunuz olması halinde ya da daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız sizlere yardımcı olabiliriz.

Dizüstü Bilgisayar Sabit Disk Onarım Yükseltme ve Değişim ;

Toshiba, Acer, Sony Vaio, Hp, Compaq, Lenovo, Dell, Samsung, Casper laptop tamiri ve diğer markalar gibi tüm laptop modellerine harddisk değişimi ve yükseltme işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

Laptop harddisklerde verilerinizi kolaylıkla saklayabilmeniz için cihazınızın hassas kullanımı çok önemlidir. Her bir markanın ve modelin belirli bir dizüstü bilgisayar harddisk kapasitesi vardır.

Eski, arızalı sabit diskinizi yenisiyle değiştirebiliriz ve eski harddisk’ten verilerinizi aktarabiliriz. Compaq, HP, IBM, Toshiba gibi markalı dizüstü bilgisayarların her çeşidi için harddiskler stoklarımızda mevcuttur. Sony, Dell, Acer Dizüstü Bilgisayarları ve daha birçoğu için aradığınız ürünü indirimli fiyatlarla da bulabilirsiniz.

Notebook tamir servisimizde, dizüstü bilgisayar personellerimiz tüm dizüstü bilgisayar modellerine hızlı hizmet sunmaktadır. Toshiba, Acer, IBM / Lenovo, Sony Vaio, HP, Compaq, Dell, Samsung ve diğerleri gibi birçok marka notebook sorunlarına doğru teşhis uygulayarak ek maaliyetlerden sizleri korumaktayız.

Kaliteli laptop tamir servisi için çok rekabetçi fiyatlar sunuyoruz. Dizüstü bilgisayar tamir ücretlerimzde parçalar, montej ve kargo teslimatı dahildir. Notebook tamir servisimizde, deneyimli dizüstü bilgisayar teknisyenlerimiz çok çeşitli sorunlar için bir çok marka dizüstü bilgisayar onarımlarını gerçekleştirir.

Toshiba Dizüstü Bilgisayar Onarım | Acer Laptop Onarım | Sony Vaio Laptop Onarım | Hp Dizüstü Bilgisayar Onarım | Compaq Dizüstü Bilgisayar Onarımı | Lenovo Dizüstü Bilgisayar Onarım | Dell Dizüstü Bilgisayar Onarım | Samsung Laptop Tamir ve diğer markalar.

Sabit diski SSD ile değiştirmeniz için birçok sebebiniz olabilir; birincisi, yeni ssd disk ile sabit sürücü arasında yaklaşık beş kat kadar daha hızlı olması, yani işletim sisteminiz, uygulamalarınız ve oyunlarınız çok daha hızlı başlayacak ve sisteminiz genel olarak performans artışı gösterecektir. Diğer bir sebep ise, dizüstü bilgisayarınızı düşürdüğünüzde kopabileceği hiçbir hareketli parçasının bulunmamasıdır.

Depolama alanının kapasitesine göre maliyet karşılaştırıldığında, SSD çok daha pahalıdır ve daha az depolama alanı karşılığında yeni dizüstü bilgisayarlarda bu performans artışı elde etmek için yüzlerce TL daha fazla para ödemek gereklidir.

Dizüstü bilgisayarınızdaki sabit sürücüyü hızlı bir SSD‘ye yükseltmek için örneğin Windows 10 kurulumu var ve bunu korumak için ilk olarak harici bir USB sabit disk kutusu satın almanız.

Sabit Diskinizi SSD Harddisk’e Klonlama ;

Mevcut sürücünüzün işletim sistemi ve tüm dosyalarınızla birebir kopyasını yeni sürücüye (Windows’u yeniden yüklemeden) aktarmak istiyorsanız, yapmanız gereken ilk adım sabit sürücüyü yeni diske kopyalamaktır. Sabit sürücünüz SSD‘den daha büyük bir kapasiteye sahip ise ve üzerindeki veriler SSD‘nin saklayabileceği seviyeyi aşıyorsa, sürücüyü kopyalamadan önce sürücünün içeriğinin tam yedeklerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Daha sonra yeni SSD’yi harici bir USB portundan bağlayarak takmanız gerekmektedir. Sürücü bilgisayarınıza bağlandıktan sonra sabit sürücünüzün SSD‘ye tam kopyasını çıkarmanız için özel bir yazılıma ihtiyacınız olacaktır.

NOT : Daha önce uzun yıllar kullanmış olduğumuz, yazma anında çalışabilen Acronis True Image’in ücretsiz deneme sürümü kaldırıldığından ve lisanslaması biraz yüksek maaliyetli olduğundan pek tercih edilmemeye başlandı. Bu yüzden bağlantıya gerek duymadık.

Alternatif olarak, EaseUS Todo Backup sürücü klonlama özelliğini hala sunmaktadır. Ayrıca her kullanıcı tarafından indirilebilir özelliğe sahiptir. Yüklendikten sonra, uygulamada “Klon” bağlantısını tıklayın; sürücü klonlaması için kullanışlı bir pencere açılır, kaynak sürücüyü seçtikten sonra, “Optimize for SSD” kutusunu işaretlemeyi unutmayın.

Tüm dizüstü bilgisayarlar biraz farklı bir düzene sahiptir ve sabit sürücüye ulaşmak için kapağı açma vidaları ve eğer uygulanabilirse sabit sürücü koruması dizüstü bilgisayar modelleri ve markalar arasında farklılık göstermektedir. Bu durumda, sabit sürücüye veya bellek modüllerine erişmek için cihazınızın marka ve modelinden araştırma yapmanızı, çeşitli üretici videolarından izleyerek cihazınızın diskine doğru yöntemlerle erişmenizi tavsiye ediyoruz. Detaylı bilgi almak için servisimizle iletişime geçebilirsiniz.

 

Genel Laptop Onarım İşlemleri ;

Dizüstü Anakart Tamiri,

Laptop Ekran Kartı Onarım / Değiştirme,

Dizüstü Bilgisayar Klavye Değişimi,

Laptop Batarya Değişimi,

Dizüstü Bilgisayar Sabit Diski Onarma Yükseltme ve Değişimi,

RAM (Bellek), Harddisk, Pil, Şarj Adaptörü vb Durumlarda Laptop Parçaları Yükseltme İşlemleri,

Notebook Harddisk Değişim İşlemleri